ads
spc
ads
aadds
 
  Space
Untitled Document
sep
sep
sep
sep
sep
sep
sep
sep
sep
sep

icondev
»
Nedir?
Devrilen otomobil, bir devrilme simülatörüdür. Emniyet kemersiz yolculuğun riskinin algılanması için üretilmiştir. Gerçek bir otomobildir. Trafiğe kapalı alanda kullanılır. Bu simülatörden her turda en fazla 4 kişi yararlanabilir.

»
Ne işe yarar?
Katılımcılar hiç riske girmeden kaza anında bir aracın devrilmesinin ya da çarpmasının oluşturacağı fiziksel ve psikolojik etkileri deneme fırsatı bulurlar. Simülatör, hareket etmeye başladığı anda katılımcılar bir kaza anında başlarına ne gelebileceğini yaşayarak öğrenirler.

» Nasıl çalışır?
DevrilenOtomobil, bir römorkun üzerinde sabitlenmiştir. Elektrik enerjisiyle 360 derecelik tam bir tur yapar.

»
Nasıl kurulur?
Devrilme simülatörü, bir römorkun üzerine yerleştirilmiştir. İç ve dış mekan aktivitesi olarak kullanılabilir. İhtiyaç duyulan alan en az 40 m2 ‘dir.

DevrilenOtomobil DevrilenOtomobil
DevrilenOtomobil DevrilenOtomobil
divider
sd
 
DevrilenOtomobilin yanında aynı zamanda bir de Çarpma Koltuğu bulunmaktadır. Bu simülatör de DevrilenOtomobil gibi emniyet kemeri kullanmanın gerekliliğini göstermek için üretilmiştir.

Saatte 5 km hızla kayan yolcular, çarparak dururlar. Onları düşmekten koruyan emniyet kemeri olur. Katılımcılar, sadece 5 km/saat hızda bile emniyet kemerinin yararını anlamış olurlar.
« Geri Dön | Ana Sayfa »
 

 
  sd sd
Provapark A.Ş., HED Akademi ve Yol Event Management'ın ortak kuruluşudur.
Kore Sehitleri cad. 20/2 Zincirlikuyu Istanbul T: +90 212 216 62 56 F: +90 212 216 27 18