ads
spc
ads
aadds
 
  Space
Untitled Document
sep
sep
sep
sep
sep
sep
sep
sep
sep
sep

icon 
»
Nedir?
İçkili araç kullanmanın doğuracağı risklerin algılanması için üretilmiş bir simülatördür. Gerçek bir otomobildir. Trafiğe kapalı alanda kullanılır. Aracı kullananlar ve yolcular ayıktır ancak otomobil sarhoştur.

»
Ne işe yarar?
Sürücü, içki içmemiş olduğu halde, alkolün etkisindeyken hangi risklerle otomobil kullandığını deneme fırsatı bulur. Katılımcılar, önceden hazırlanan engellerle dolu parkurda yol alırken alkollü araç kullanmanın tehlikesini de fark ederler. Yolcular ise içkili bir sürücünün aracında seyahat etmenin risklerini algılarlar.

» Nasıl çalışır?
Otomobil, bir bilgisayar programına bağlıdır. Otomobildeki uzman, katılımcıya yaşını, boyunu, kilosunu, kullandığı alkol cinsini ve bir gecede kullanabileceği ortalama alkol miktarını sorar. Verilen değerler bilgisayara girilir ve otomobil bu değerler doğrultusunda sarhoş edilir.

»
Nasıl kurulur?
Sarhoş Otomobil simülatörü için düz ve sert bir zemine ihtiyaç vardır. Bu alan üzerine engelli ve virajlı bir parkur hazırlanır. Bu aktivite 50mX60m’lik, trafiğe kapalı bir alanda gerçekleştirilir.
« Geri Dön | Ana Sayfa »
 

 

 
x  sd sd
Provapark A.Ş., HED Akademi ve Yol Event Management'ın ortak kuruluşudur.
Kore Sehitleri cad. 20/2 Zincirlikuyu Istanbul T: +90 212 216 62 56 F: +90 212 216 27 18